SHARE

JAUNA DIZAINERĖ AURELIJA KALTENYTĖ SAVO KOLEKCIJĄ PRISTATYS MONAKO KUNIGAIKŠTYSTĖJE „DŽINSŲ SAVAITGALIO 2010“ METU

Pirmą kartą Monako Kunigaikštystėje rengiamas tarptautinis prestižinis džinsų konkursas „JANSATION 2010 Monte Carlo“. Pagrindinis tikslas – atskleisti naujų ir jaunų, džinsus galinčius modeliuoti dizainerių vardus ir susieti juos su džinsų mados industrija.
Šių metų konkurso skelbiama tema – Aukštosios Mados Įkvėpimas (“Haute Couture Inspiration”). Organizatoriai skatina jaunuosius dizainerius pasinerti i aukštąją madą, bandyti išreikšti save džinsų kalba, surasti grožį ir harmoniją, kuri atsiskleidžia jungiant aukštąją madą ir džinsinius audinius, o taip pat pasižiūrėti į džinsinį audinį per savo šalies tradicijų prizmę.
„JANSATION 2010 Monte Carlo“ – tai jaunų, kūrybingų ir profesionalių dizainerių bei džinsų pramonės atstovų susitikimo vieta. Organizatoriai siekia paskatinti naujos kartos dizainerių ir džinsų pramonės gamintojų atstovų bendradarbiavimą. Šiuo metu džinsų pramonė siekia per 49 milijardų apyvartą per metus.
Šių metų „JANSATION 2010 Monte Carlo“ konkurse galimybę atstovauti savo šalims pasiekė šių šalių atstovai: Australija, Belgija, Bulgarija, Kolumbija, Ispanija, Prancūzija, Graikija, Indija, Izraelis, Italija, Japonija, Lietuva, Naujoji Zelandija, Rusija, Singapūras, Švedija, JAV.
Lietuvai atstovauja jauna, bet mados pasaulyje jau įsitvirtinusi dizainerė Aurelija Kaltenytė. Tai 24-erių metų vilnietė, prieš metus baigusi Vilniaus dailės akademiją, savo žinias tobulinusi Olandijos „Hogeschool voor Kunsten Utrecht“ universitete. Savo pirmąją džinsų kolekciją pristatė dar 2004-aisiais metais. Šiuo metu ji gyvena ir kuria Londone, Jungtinėje Karalystėje, bet savo drabužiais džiugina savo klientus ir Lietuvoje.
Aurelija Kaltenytė „JANSATION 2010 Monte Carlo“ organizatorius ir komisiją sužavėjo puikiu šiuolaikišku džinsų ir lietuvišku senoviniu moters galvos apdangalo deriniu. Dizainerė kolekcijai naudojo tamsų neplautą džinsinį audinį ir lietuvišką baltą liną. Galvos apdangalas – tai asociacija į iki XIX a. Lietuvoje dėvėtą vedusios moters galvos apdangalą. Jis pasiūtas iš vientiso 3 x 0.5 m. lino audinio, dažnai išsiuvinėto raudonais siūlais kryželiu. Nors tiek džinsinis, tiek lino audiniai yra kieti ir nelankstūs, bet gamyboje panaudoti užtrauktukai, spaudės ir kniedės leidžia drabužiams laisvai kristi gražiomis klostėmis. Visi kolekcijos modeliai lengvai transformuojami, pridedamos-nuimamos atskiros detalės. Kai kur galvos apdangalas, gobtuvas pereina į kaklo šalį. Kūrybinga dizainerė Aurelija Kaltenytė įrodė, jog naudojant tiek senus, tradicinius, tiek naujus atributus galima išsiskirti originalumu ir būti madingu šiandien. Kolekcijos fotosesiją jau galima pamatyti socialiniame tinklalapyje „Facebook“ (vartotojo vardas: au de signs).
Savo kolekciją savitu požiūriu į džinsinį audinį dizainerė pristatys jau šių metų lapričio 25-28 dienomis vyksiančiame „Džinsų savaitgalyje“ („Jeans week-end“) Monte Karle, Monako Kunigaikštystėje. Ji taip pat varžysis dėl geriausiojo vardo ir pretenduoja į pagrindinį prizą – 5000 eurų bei kolekcijos eksponavimą dizaino namuose Paryžiuje. Geriausiųjų 25 dizainerių darbai bus išleisti prabangiame albume „JEANSATION GUIDE – 2010“.
Komisijos žiuri sudaro mados specialistai, žiniasklaidos atstovai, fotografai, drabužių ir džinsų pramonės įmonių atstovai. Šio renginio metu žiūrovai taip pat galės apsilankyti ne tik kolekcijų pristatymuose, bet ir bus rengiamos konferencijos, naujų džinsinių audinių, aksesuarų pristatymai, kur susirinks visi didieji džinsų pramonės atstovai ir specialistai iš viso pasaulio.

Kolekcija:


Warning: A non-numeric value encountered in /home/paslaugosi/domains/modum.lt/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

1 COMMENT

LEAVE A REPLY